Co nas wyróżnia?

Czyli jak pasja do rozwoju własnych dzieci stworzyła przedszkole, które jest miejscem przygody dla naszych podopiecznych.

W tym miejscu chcielibyśmy się Wam przedstawić i po krótce opisać naszą historię i przygodę tworzenia miejsca, które jest stworzone do prawidłowego rozwoju naszych pociech drogą nauki, morzem zabawy i górami uśmiechów.

ZACZĘŁO SIĘ OD MARZENIA

Mam na imię Ania i wraz z mężem Łukaszem jesteśmy pomysłodawcami przedszkola Włóczykije. Prywatnie także jesteśmy rodzicami. Z wykształcenia jesteśmy pedagogami.
Łukasz jest strażakiem a ja – posiadając przeszło 10 letnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi – do tej pory pracowałam zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej jestem dyrektorką założonego przez nas przedszkola.

Najpierw było marzenie, które dojrzewało wraz z naszymi pociechami. Stworzenie przedszkola rozpoczęliśmy od zakupu budynku, który obecnie spełnia wszelkie założenia doskonałego przedszkola. Budynek położony jest w zagospodarowanym ogrodzie, gdzie znajduje się miejsce zabaw dla dzieci, stworzony dla kreatywnej i swobodnej zabawy z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. 

BEZPIECZEŃSTWO

Kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo podopiecznych, całość jest ogrodzona i zamknięta od strony ulicy. Zejście do ogrodu znajduje się bezpośrednio z sal. Dzieci nie mają możliwości wyjścia poza ogrodzenie.

Sale w przedszkolu Włóczykije posiadają wentylację grawitacyjną oraz dodatkowo wyposażone są w nowoczesną wentylacje mechaniczną. Mając na uwadze najwyższe standardy bezpieczeństwa w każdym pomieszczeniu zamontowaliśmy oświetlenie ewakuacyjne oraz awaryjne.

Wykładzina PCV w salach łatwo zmywalna, antyalergiczna, antypoślizgowa i niepalna – potwierdzają to stosowne  certyfikaty.
 

Z NATURĄ ZA PAN BRAT

Od strony ogrodu stworzyliśmy ogromna tablice do rysowania – przeznaczyliśmy na nią całą ścianę budynku – czyli 10 x 3 metry. To nieograniczone miejsce twórczego rysowania.

Integralną częścią budynku jest zadaszony taras, na którym możemy przebywać bezpiecznie w deszczowe dni. 

KOMFORT UŻYTKOWANIA

Projektując nasze marzenie – dziś to przedszkole Włóczykije zwracaliśmy  szczególną uwagę na ergonomię użytkowania oraz komfort pobytu naszych podopiecznych. Dograliśmy wszelkie szczegóły, m.in: kolorystykę ścian dobraliśmy w taki sposób aby była zachowana w naturalnych barwach, aby sprawiała że przedszkolaki czują się bezpieczne i spokojne. Zastosowane przez nas oświetlenie jest w naturalnych barwach, właściwie rozmieszczone i przeliczone dla metrażu przedszkola Włóczykije. Ilość drzwi i okien, przez które wpada naturalne światło słoneczne jest zgodna z obowiązującymi normami.

 
ZABAWA i RELAKS

Zadbaliśmy o to aby zabawki, które są w przedszkolu w znacznej części są drewniane.
Po intensywnej zabawie, w każdej z sal przygotowane są miejsca na wyciszenie oraz relaks dla maluszków. 

 
HIGIENA
Dbając o bezpieczeństwo i higienę bezpośredni dostęp do toalet jest z sal, bez konieczności wychodzenia na korytarz.
Wejście do sal zaprojektowane jest bezpośrednio z szatni.
 
WYGODA DLA RODZICÓW

Tworząc przedszkole myśleliśmy również o rodzicach.

Przed rozpoczęciem roku organizujemy za darmo  Dni adaptacyjne, aby rodzice mogli się upewnić, że podjęli właściwą decyzję i powierzają swoje maluszki wykwalifikowanej kadrze w miejscu bezpiecznym, w każdym szczególe przystosowanym dla właściwego rozwoju najmłodszych. 

Jako, że sami znamy realia opieki nad maluszkami, kiedy rodzice pracując, jednocześnie chcą zapewnić bezpieczne dotarcie i odebranie swoich dzieci, wiemy jak ważne są odpowiednio długie godziny pracy przedszkola.
Przedszkole Włóczykije otwieramy o 6:30 i jesteśmy na miejscu do godziny 17:00.

 
PRZEJRZYSTE WARUNKI WSPÓŁPRACY I BRAK UKRYYCH KOSZTÓW
Po podpisaniu umowy cena czesnego nie ulegnie zmianie do końca trwania umowy. Brak dodatkowych kosztów związanych z pobytem w przedszkolu – zajęcia dodatkowe, wycieczki, wyjazdy, podręczniki, materiały plastyczne zawarte są zawsze w cenie czesnego.
W cenie czesnego zawarliśmy także szereg zajęć dodatkowych – wyszczególnione poniżej.

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dydaktyczne zgodne z rozporządzeniem MEN dotyczą przedszkolnej podstawy programowej
(zajęcia obejmują następujące zakresy edukacji: społeczną, językową, matematyczno-logiczną, przyrodniczą, muzyczna oraz ruchową).

Przygotowujemy dzieci do nauki w szkole zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymaganiami, dbając o wspaniałą zabawę.

Immersja językowa

Jest to tzw. zanurzenie w języku, czyli obcowanie z nim na co dzień, przez wiele godzin, nie tylko w formie „lekcji nauki języka obcego”, ale swobodnych kontaktów, rozmów w czasie zabawy.

Dogoterapia

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę w których odpowiednim motywatorem jest właściwie wyselekcjonowany i wyszkolony pies.

Zobacz film z zajęć – LINK.

Kółko ogrodnicze

Zajęcia, które przede wszystkim pozwolą dzieciom na samodzielne działanie w ogródku przedszkolnym, sadzenie, pielęgnowanie oraz zbieranie plonów.
Celem zajęć jest również wzbudzenie zaciekawienie otaczającym światem, poznawanie przyrody, a przez to szanowanie natury i ekologii.

Zobacz film – LINK

Zajęcia plastyczne

Innowacja pedagogiczna z zakresu sonsografomotoryki, która wspomaga rozwój sprawności manualnej oraz grafomotoryki z wykorzystaniem elementów plastycznych.

Zobacz więcej zdjęć z zajęć – LINK

Spotkania z ciekawymi ludźmi

W progi naszego przedszkola zapraszani są wyjątkowi goście, których życie wiąże się z wykonywaniem interesującego zawodu.

Zobacz film – LINK

Warsztaty kulinarne

Zdrowe gotowanie to jedno z ważniejszych umiejętności, którą każde dziecko powinno zdobywać. Podczas samodzielnego tworzenia potraw dzieci naucza się kreatywności oraz poznają nowe smaki.

Zobacz film – LINK

Mały podróżnik

Wycieczki i wyjazdy odbywające się poza teren przedszkola podczas których dzieci doświadczają wspaniałych przygód oraz poznają nowe miejsca.

Zajęcia sportowe – piłka nożna

Dla nas ruch to zdrowie!

Zobacz film – LINK

Uroczystości przedszkolne

W trakcie trwania roku dzieci uczestniczą w balach przedszkolnych, zajęciach przybliżających Dzieciom zwyczaje m.in. Mikołajowe, Walentynkowe.
Celebrowane są urodziny naszych przedszkolaków.

Dzień Przedszkolaka – zobacz film – LINK

 

Zajęcia sensoryczne

Poznajemy świat za pomocą dotyku.

Zobacz film – LINK

Rytmika

 
Pod pojęciem rytmika należy rozumieć metodę wychowania muzycznego dzieci. Łączy ona w sobie taniec, śpiew, muzykę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową. Dzieci odtwarzają przebieg muzyczny utworu za pomocą ruchów ciała. Ma to na celu wychowanie ogólne, rozwijające dziecko pod względem muzycznym, ale jednocześnie spełniające jego potrzebę ruchu i aktywności. Dziecko biorące regularnie udział w zajęciach rytmiki będzie wrażliwe na muzykę i ogólnie na sztukę, bardziej samodzielne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie.
 
Zobacz film – LINK

Zajęcia muzyczne

Taniec w rytm muzyki sprzyja rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą.

Taniec zapobiega wadom postawy oraz ma pozytywny wpływ na ich korygowanie.

Zobacz film – LINK

Ponadto wszyscy nasi podopieczni uczestniczą w zajęciach z logopedą.